Mit hoz a jövő? Trendek és kihívások a fenntartható mezőgazdaságban
Tisztelt Résztvevők és Érdeklődők!
Ezúton szeretnénk Önöket tájékoztatni arról, hogy a korábbi időpontra meghirdetett és a vírushelyzet miatt elhalasztott Ökológiai Gazdálkodás – Ágazati Konferenciánkat szeptember 30 és október 2. között regisztrációhoz kötött on-line rendezvényként tartjuk meg.
A részvételi díj befizetésével mindhárom nap előadásait nyomon követhetik.
A részletes programtervezet itt érhető el.
Az eredeti tervektől eltérően – 4 párhuzamos szekció lett volna -, egy plenáris szekciót fogunk szervezni, így a továbbiakban nincs jelentősége annak, hogy Ön korábban melyik szekciót választotta, mindegyiken részt tud venni.
Az on-line konferencián való részvételhez külön applikációt nem kell letölteni, a későbbiekben küldött link segítségével egyszerűen csatlakozhat majd az előadásokhoz.
REGISZTRÁCIÓS TEENDŐK
Amennyiben Ön már korábban regisztrált a konferenciára és a részvételi díjat is befizette: nincs további teendője, küldeni fogjuk Önnek a programot és az információt arról, miként tud csatlakozni az on-line rendezvényhez.
Amennyiben Ön már korábban regisztrált a konferenciára, de még nem fizette be a részvételi díjat: lépjen vissza a regisztrációs felületre, töltse le az előlegbekérő levelét és utalja át a díjat legkésőbb szeptember 20-ig.
Amennyiben Ön új jelentkező: lépjen be a regisztrációs felületre és végezze el a szükséges lépéseket.
A regisztrációs felület itt érhető el.
Amennyiben Ön korábban jelentkezett az eseményre, lemondta a részvételét, most azonban úgy gondolja, hogy mégis szeretné nyomon követni az előadásokat vagy problémája akad a regisztrációs folyamat során: jelezze részvételi szándékát a szervezőknek az info@altagra.hu címen.
Idén harmadízben szervezi meg az Ökológia Mezőgazdasági Kutatóintézet (ÖMKi) a biogazdálkodási ágazat stratégiai konferenciáját. A 2012-es és 2017-es nagyszabású események folytatásaként a fókuszban ezúttal az új Közös Agrárpolitika áll, azon belül is az ökológiai ágazat kilátásai, valamint a fenntartható gazdálkodás kihívásai és az azokra adható gyakorlati válaszok. A konferencia célja az ágazat szakpolitikai érdekképviselete, a legújabb kutatás-fejlesztési eredmények és kezdeményezések megvitatása és a szakmai együttműködések elősegítése.
Szeptember 30.
Délelőtt
- Európai Zöld Megállapodás és Termelőtől a Fogyasztóig stratégia – hogyan érinti mindez az ökogazdálkodókat?
- Új Európai Uniós ökogazdálkodási jogszabályok. Mik a legnagyobb változások?
- Zöldülő mezőgazdaság, de hogyan? Kutatás-fejlesztési források és felhasználásuk 2020 után a fenntartható hazai agráriumért.
Délután
Kalászos és szójatermesztési szekció, szántóföldi tervezői műhelymunka
- Ökológiai őszi búza fajtatesztek legfrissebb eredményei
- Szójatermesztés másodvetésben – lehetséges?
- Szántóföldi tervezői műhelymunka
Október 1.
Tápanyaggazdálkodás ökológiai kertészetekben, kertészeti tervezői műhelymunka
- A talaj szervesanyag tartalmának jelentősége a tápanyagellátásban – a szervesanyag utánpótlás lehetőségei és kihívásai Magyarországon
- Az egészséges talaj és élelmiszer, mint ökológiai elkötelezettség
- Tudásbázis a talajegészség megőrzéséért, a Best4Soil projekt
- Kertészeti tervezői műhelymunka
Október 2.
Klímaváltozás testközelből
- Klímaváltozás és mezőgazdaság
- Az agroerdészet szerepe a klímaváltozáshoz való alkalmazkodásban
- Szárazság és tápanyaghiány okozta kombinált stressztűrés fokozása burgonyában