Szépségápolás a mySPIRIT skincare biokozmetikumokkal
A mySPIRIT skincare biokozmetikumok többéves kutatómunkával, főként hazai növényi alapanyagokból a BIOLA Biokozmetikai Kft. fejlesztő csapatánál dr. Gyovai Viola vezetésével és Torhosi Tünde, a NaturMed Hotel Carbona**** superior Executive SPA menedzserének arckezelési koncepciója alapján kerültek kifejlesztésre. A biokozmetikum termékcsalád a BIOLA Biokozmetikai Kft kecskeméti üzemében készül.
A prémium minőségű organikus kozmetikumok közé jelenleg 21 fogyasztói és 6 professzionális felhasználásra készült termék tartozik. Az ökológiai kozmetikumok Biokontroll Hungária Nonprofit Kft. (HU-ÖKO-01) tanúsítványával rendelkeznek, amely igazolja, hogy a mezőgazdasági összetevőik több mint 95%-a ellenőrzött biotermelésből származó növényi alapanyag, amelyek útja és minősége a termőterülettől a késztermékig nyomon követhető. Az ötlet már régen megfogalmazódott, hogy jó lenne egy különleges dologgal megjelenni a piacon, ami támogatja az embereknek a természethez való kapcsolódását. A csapat, akinek az álma megszületett, első körben a sárvári Spirit Hotelbe és a hévízi NaturMed Hotel Carbonába álmodta meg, hogy a kényeztetős wellness mellett egy tudatos wellnesst is kínáljanak a vendégeknek. A mySPIRIT skincare megjelenésében képviseli a luxus első kritériumát. Beltartalmában, ami az anyagösszetételt, kezeléseket jelenti, a tudatos és tradicionális szépségápolás magas színvonalát jeleníti meg.
Magyar biogazdáktól igyekszik a gyártó minél több alapanyagot beszerezni, így az Üllőparti Gazdaszövetkezettől az aszparáguszt, lenmagot, sárgarépát és sok mást bio és biodinamikus tanúsítással vásárolják fel. A galagonyát, az orvosi somkórót, a bíbor kasvirágot, paprikát, orvosi zsályát, körömvirág fészket, cickafarkfüvet, görögdinnyét, porcsint, stelláriát és kerti rutát ökológiai minőségben lelkiismeretes magyar biogazdák gondos munkája eredményeképpen tudják a termékekhez felvásárolni. A biokozmetikumokban alkalmazott ökológiai növényi olajokat és vajakat főként Németországból szerzik be. Az organikus növényi kivonatok egy része Lengyelországból és Franciaországból érkezik a gyártáshoz. Az organikus illóolajok többségét Franciaországból, Ausztriából, a bio rózsaolajat pedig Bulgáriából szerzik be.
Vágyuk, hogy a szépséget – a természet adta legmagasabb luxust – biztosítsák és bizakodnak, hogy az induló termékportfólióval és a jövőre vonatkozó már folyamatban lévő fejlesztéseikkel ez meg is valósul.
A mySPIRIT skincare biokozmetikumok idén nyáron rangos európai elismerésben részesültek. A legjobb egészség- és wellness szolgáltatásokat, márkákat és vállalatokat díjazó, idén hetedik alkalommal megrendezett European HEALTH & SPA AWARDS-on a mySPIRIT skincare termékeket választották az év legjobb kozmetikai innovációjának. A független, nemzetközi szakértőkből álló zsűri szigorú pontozási rendszer segítségével értékelte a „Legjobb Spa Termék – Kozmetikai Innováció” címért küzdő márkákat. A pontozást kilenc szempont alapján egy átfogó kérdőív, valamint szakértők és mesterkozmetikusok tapasztalatainak felhasználásával végezték. Az iparág meghatározó szakembereiből álló zsűri az egészség, a kreativitás, a dizájn és technológia mellett figyelembe vette a fenntarthatóság, a környezet és a társadalmi felelősségvállalás szempontjait is.
A mySPIRIT skincare biokozmetikumok minősége, széles termékpalettája mellett a termékfejlesztés hátterében álló egészségtudatos szemlélet is fontos eleme volt a pályázatnak, így nagy szerepet játszott a díj elnyerésében.
A nők, férfiak és babák részére külön kifejlesztett kozmetikumokhoz személyre szabott szállodai kezelések is kapcsolódnak. Az exkluzív kozmetikai kezelések az egészségmegőrzés iránt elkötelezett két magyar tulajdonú szállodában, a sárvári Spirit Hotelben és a hévízi NaturMed Hotel Carbonában érhetők el.
A termékcsalád példája is jól mutatja, hogy a megbízható minőségű magyar ökológiai alapanyagok felhasználásával magas hozzáadott értékű és nemzetközi színvonalon is kiváló minőségű termékek állíthatók elő Magyarországon.
Torhosi Tünde – dr. Gyovai Viola
(Biokultúra 2015/4-5)